Dünyayı ve insanlığı kurtaracak şirket.

Dünyayı ve insanlığı kurtaracak şirket – Planetary Resources !!!

Bugün bir şirketin yapacağı çalışmalar hakkında tüm dünyaya açık bir basın toplantısı yapılacak. İnsanlığı kurtaracak şirket olarak lanse edilen ” Planetary Resources ” şirketi…

Şirket oldukça ilginç bir ortaklık yapısına sahip. Nerede ise tüm büyük şirketler ve yatırımcılar şirkete ortak…

Şirketin ne iş yapacağı bugün açıklanıyor. Sitesinde duyuru için açıklama mevcut.

http://www.planetaryresources.com/

İşin başka bir ilginç yönü bu basın toplantısına veya duyura ulaşabilmeniz için 25 dolar ödemeniz gerekiyor.

Şirketin ortakları arasında kimler yok ki…

Google’ın kurucuları Larry Page, Sergey Brin
Avatar, Titanik gibi filmlerin yönetmeni James Cameron
Birçok irili ufaklı şirket…

http://www.forbes.com/sites/briancaulfield/2012/04/20/planetary-resources-co-founder-aims-to-create-a-gold-rush-in-space/

http://economictimes.indiatimes.com/news/news-by-industry/et-cetera/planetary-resources-inc-to-unveil-plans-to-mine-asteroids-that-zip-close-by-earth/articleshow/12848126.cms

Şirketin faaliyet alanı açıklaması olarak bazı gizli bilgiler olmasına rağmen bugün yapılacak açıklamada esas konusu belli olacaktır. Projenin başarılı olması halinde 20 trilyon dolar değeride bir şirket olması bekleniyor.

Şirket gezegenlerde maden arama ve çıkarmayı esas konusu olarak ele alacağı bazı kaynaklarda yazıyor. Asıl ilginç olan bu kaynaklara nasıl ve ne şekilde ulaşılacağı. Şirketin bu gezegenlerde maden aramasına kim nasıl izin verecek. Böyle bir dünya yasası olmadığına göre bir dünya devletine doğru yapılan ilk adımlar olabilir mi.. ” Tek dünya devleti ” denen kavram için bir hazırlı mı ?

Bulunan kaynaklar dünya insanları arasında nasıl paylaşılacak bu kaynak nereye hizmet edecek ?

Oldukça ilginç olan ve bu kadar büyük bir sermayeye sahip şirketin ABD – Rusya ve Çin gibi ülkelerin uzay sahalarındaki hakimiyeti söz konusu olduğuna göre gezegenlerde kolonileri ve kaynakları sadece bu devletler mi oluşturabilecek.

Dünyayı ve insanlığı kurtaracak

Sonuncu olarak insanlık böyle bir şeye hazır olarak hissedildi ve bunu artık açıklamak zorunda mı kalıyorlar. Bilindiği gibi AY üzerinde bazı bina türü yapılar olabileceği görüntüler çoğalıyor. Şimdi bunların üstünü örtmek için böyle bir şirketi ortaya mi sürüyorlar.

Görev 24 Nisan 2012 tarihinde açıklanmış…

Şirketi izlemeye devam ediyoruz.

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

10 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

10 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Factorx
Factorx

Saçma ki, aydan dünyaya bir tane taş parçasının getirilmesi bile milyon dolar maliyet. Hem işlenecek hem nakliye filan inanılmaz maliyet ne kadar paran olursa olsun… Başka bir amacı olduğu kesin…

kerim
kerim

tahminen bi concept yada gır gır gibi bişey, mantıken az değil bayaa saçma yada 20-50 sene sonra yapılcak şeylere yatırımda olabilir yada tümüyle boş reklam..

erkan
erkan
Reply to  kerim

Gezegenlerin değil, dünyanın yakınında var olan 1500 dolayında asteroidin üzerinde maden arayacaklar (özellikle platinum gibi madenler). Yer çekimi düşük olan yeterince büyük asteroidlere iniş, ay gibi çekimi daha kuvvetli bir yapıya inmekten çok daha kolay, dolayısıyla maliyeti daha düşük.

kerim
kerim
Reply to  erkan

sanmıyorum james cameron ın avatarı hortlamak için yapılan balon haber deniyo avatarı izleyen bilir malum konu bire bir benzer avatar 2 mi geliyo diye tiye alınış o dediğin bile kısmi global krizdeki dünyaya çok pahalı hatta uçuk..

kerim
kerim
Reply to  Admin

valla yorumları okudum genelde tiye alınmış şu anki günzümüz teknolojisi ile zor ve çok pahalı yakın gelecek concepti gibi duruyo en az 20-50 yıl arası firma uzaya çıkma tarihini verince anlarız animasyondan başka bişey yok şu an..

aslı
aslı

James Cameron daha önce de Mariana çukuruna indi.Orada ne aradı,ne yaptı,neler buldu?Şimdi de uzaya çıkıyor.Bu kadar misyon sahibi olmak bir tesadüf mü?

Bu uzay uçuşu,maden aramakla açıklanamaz.Zaten dünyada varolan madenleri niye arasınlar?
Bu,varlıklı elitin; Dünya’da oluşması beklenen büyük bir değişimi,büyük bir olayı ne denli ciddiye aldıklarının kanıtıdır.

Psikostratejist
Psikostratejist

Bu bana nedense Resedent Evil filmini hatırlattı.Global üstü dünya şirketinin neler yaptığı ya da yapacağıyla ilgili güzel bir fikir veren bir film.Sadece kurulmasını duyurmak için böyle uzay madenciliği gibi gerçek ya da kurgusal bir konu seçilmiş olabilir.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

10
0
Would love your thoughts, please comment.x