GDO ürünler kanser yapıyor. Son açıklanan sonuçlar.

GDO ürünler kanser yapıyor.

Son açıklanan bir araştırma sonuçları GDO ürünlerin kanser yaptığını doğrular nitelikte. Fransada yapılan araştırmada deney farelerine GDO lu mısır tükettirilmesi ve gelişmeleri izlenmesi ile yapılan araştırmalarda farelerde aşırı kanserli tümör oluşumları saptanmış.

Bilim adamları fareler üzerinde yapılan araştırmalarda erkek farelerin 4 ay, dişi farelerin 7 ay gibi erken sayılabilecek bir dönemde gelişmiş meme tümörleri, ciddi karaciğer ve böbrek hasarlarına maruz kaldığını açıklamışlardır.

Araştırmadan elde edilen bulgular şunlardır:

Erkeklerin %50 kadar ve kadınlarda %70 erken ölüm yaşandı.

Farelerde büyük tümörlerde % 200% 300 artış oldu.

Fareler GDO lu mısırla beslenenlerde karaciğer hasarı ve böbrek hasarı gibi ciddi organ hasarı yaşadı.

Kullanılan mısır bugün dünyada çokça yetiştirilen bir tür olarak bildiriliyor.

GDO ürünler kanser

Araştırmanın içeriği :

Caen Üniversitesi araştırma ekibi tarafından yürütülen hakemli çalışma, farelerde iki yıllık bir süre içinde NK603 Roundup dirençli GDO lu mısır ve içme suyunda izin verilen düzeylerde verilen su içinde Roundup içeren bir diyet üzerinden beslenememesi ile sağlandı. Standart bir diyet ile beslenen sıçanlardan çok daha yüksek ölüm oranları oluştu.

Araştırmanın yayınlandığı hakemli makale ve bilimsel sonuçları

http://www.biolsci.org/v05p0706.htm

Konu hakkında çıkan haberler arasında AB gıda komisyonlarının avrupada zaten kısıtlı üretimi yapılan GDO lu ürünleri tamamen kısıtlanabileceği ve bu tür gıdaların AB ye ithalatında yasaklamalara gidilebileceği bildiriliyor.

Konu hakkında çıkan haber başlıkları :

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2205509/Cancer-row-GM-foods-French-study-claims-did-THIS-rats–cause-organ-damage-early-death-humans.html

http://www.chicagotribune.com/health/sns-rt-us-gmcrops-safetybre88i0l0-20120919,0,6609944.story

Sizde tükettiğiniz bu tür ürünler için dikkatli olmanızda fayda var, gerçi ülkemizdeki gıdalarda nasıl bir denetleme yapılıyor ve içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak oldukça güç olsada yinede doğal yolla üretilmiş ürünlerle beslenmek endüstriyel üretilmiş ürünlerden uzak durmak gerekiyor.

Yorumlarınızı bekliyorum.

GDO ürünler kanser sorularınız…

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Tarık Burak Bazaz
Tarık Burak Bazaz

Acaba bu gdo lu ürünlerin üretimi ve yaygınlaşması ile insanlarda görülen kanserlerin yaygılaşması arasında bir bağlantı var mıdır? Mesela 1960'larda bu kadar kanser vakası var mıydı? Öte yandan, örneğin genetiği sert iklim koşullarına dayanıklı olması sebebi ile 300 yıl yaşayabilen bir ağacın dna sının bir kısmı ile değiştirilmiş mısır ile beslenen bir insan, yediği gdolu ürünler sebebi ile vücudundaki hücrelerin bazılarının doğal dnasının bozulması ve örneğe göre bozulan hücrelerin biz en az 250 daha yaşayacağız haydi bölünüp çoğalalım diyerek kanser olması mümkün müdür?

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

1
0
Would love your thoughts, please comment.x