GDO ürünler kanser yapıyor.

Son açıklanan bir araştırma sonuçları GDO ürünlerin kanser yaptığını doğrular nitelikte. Fransada yapılan araştırmada deney farelerine GDO lu mısır tüketirilmesi ve gelişmeleri izlenmesi ile yapılan araştırmalarda farelerde aşırı kanserli tümor oluşumları saptanmış.

Bilim adamları fareler üzerinde yapılan araştırmalarda erkek farelerin 4 ay, dişi farelerin 7 ay gibi erken sayılabilecek bir dönemde gelişmiş meme tümörleri, ciddi karaciğer ve böbrek hasarlarına maruz kaldığını açıklamışlardır.

Araştırmadan elde edilen bulgular şunlardır:

Erkeklerin %50 kadar ve kadınlarda %70 erken ölüm yaşandı.

Farelerde büyük tümörlerde % 200% 300 artış oldu.

Fareler GDO lu mısırla beslenenlerde karaciğer hasarı ve böbrek hasarı gibi ciddi organ hasarı yaşadı.

Kullanılan mısır bugün dünyada çokca yetiştirilen bir tür olarak bildiriliyor.

Araştırmanın içeriği :

Caen Üniversitesi araştırma ekibi tarafından yürütülen hakemli çalışma, farelerde iki yıllık bir süre içinde NK603 Roundup dirençli GDO lu mısır ve içme suyunda izin verilen düzeylerde verilen su içinde Roundup içeren bir diyet üzerinden beslenemesi ile sağlandı. Standart bir diyet ile beslenen sıçanlardan çok daha yüksek ölüm oranları oluştu.

Araştırmanın yayınlandığı hakemli makale ve bilimsel sonuçları

http://www.biolsci.org/v05p0706.htm

Konu hakkında çıkan haberler arasında AB gıda komisyonlarının avrupada zaten kısıtlı üretimi yapılan GDO lu ürünleri tamamen kısıtlanabileceği ve bu tür gidaların AB ye ithatlatında yasaklamalara gidilebileceği bildiriliyor.

Konu hakkında çıkan haber başlıkları :

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2205509/Cancer-row-GM-foods-French-study-claims-did-THIS-rats–cause-organ-damage-early-death-humans.html

http://www.chicagotribune.com/health/sns-rt-us-gmcrops-safetybre88i0l0-20120919,0,6609944.story

Sizde tüketdiğiniz bu tür ürünler içinn dikkatli olmanızda fayda var, gerçi ülkemizdeki gıdalarda nasıl bir denetleme yapılıyor ve içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak oldukça güçsede yinede doğal yolla üretilmiş ürünlerle beslenmek endüstriyel üretilmiş ürünlerden uzak durmak gerekiyor.

Yorumlarınızı bekliyorum.


1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Tarık Burak Bazaz Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tarık Burak Bazaz
Ziyaretçi
Tarık Burak Bazaz

Acaba bu gdo lu ürünlerin üretimi ve yaygınlaşması ile insanlarda görülen kanserlerin yaygılaşması arasında bir bağlantı var mıdır? Mesela 1960'larda bu kadar kanser vakası var mıydı? Öte yandan, örneğin genetiği sert iklim koşullarına dayanıklı olması sebebi ile 300 yıl yaşayabilen bir ağacın dna sının bir kısmı ile değiştirilmiş mısır ile beslenen bir insan, yediği gdolu ürünler sebebi ile vücudundaki hücrelerin bazılarının doğal dnasının bozulması ve örneğe göre bozulan hücrelerin biz en az 250 daha yaşayacağız haydi bölünüp çoğalalım diyerek kanser olması mümkün müdür?