Geleceğin en iyi 10 Silah teknolojisi.

1
356

Geleceğin en iyi 10 Silah teknolojisi…

Geliştirilmekte ve olası savaşlarda kullanılması planlanan aşağıdaki silah teknolojilerini bilmemizde fayda var. Çoğu bizim ilgi alanımızdaki konuları baz almış durumda.

1 – Koku ve sesleri kullanan silahlar

LRAD (Uzun Menzilli akustik cihazı – yukarıdaki resim) olarak adlandırılan, ekipman isyan kontrolleri ve güvenli bina savunması için etkili bir caydırıcılık sağlayabilir. 95 desibel ses çıkışını noktasal olarak verebilmekte.

2 – Metabolizma takviyeleri

Bir nevi robot insan yaratmak. Tüm vücut için Viagra gibi bir takviye. Metabolizmasını genetik mühendislikten sağlayacak ürünler ve prosedürler ile kilolu insanların her yerde savaşabilmesi hatta bir asker, subay veya fonksiyonel ajan en yüksek kapasitede gerek kalmadan durdurmak ve yenmek…

3 – İnsansız hava uçağı

İnsansız uçağı şu anda sınırlı hava sahasını istihbarat sağlamak ve teröristler ve uyuşturucu kaçakçıları takip etmek için kullanılıyor. Uçağı hızlı her zamankinden daha tehlikeli durumlarda yardımcı olmak için kolluk kuvvetleri tarafından etkin kullanım günleri yakın.

Geleceğin en iyi 10 Silah

4 – OICW Silahı

Bu korkunç silah bilgisayar oyunları oynar gibi insan katliamı yapabilir. 500 metre etkili alandaki tüm canlıları tesbit ederek noktasal ateş edebiliyor. Tam donanımlı bir bilgisayar içeriyor ve canlıların yaydığı her türlü ses, ısı, ışık v.s kullanarak yerini belirliyor.

5 – Deri zırh

Son yıllarda gelişen malzeme teknolojisi kurşunlara karşı çok daha etkili zırhlar ve yelekler geliştirebiliyor. Bu teknoloji artık birkaç milimetrelik kalınlık ile en etkili kurşunu durdurmayı başarıyor.

6 – Mikrodalga teknolojileri ADS

Hedef içeriden dışarıya doğru ısıtılabilir, bunu su molekülleri ve yağ dokularını kullanarak yapar. Yüksek frekans hedef mikrodalga su taşıyan bir canlı yeterlidir. Hedef büyük acı içerisinde yok edilmektedir.

7 – Metal fırtına olarak adlandıran silah

Çok yüksek hızlı ve çok namlulu piyade silahı olarak adlandırılabilir. Makineli tüfeğin çok modern bir versiyonu da diyebiliriz. Ancak silahın bomba atar ve diğer birçok özelliğide olduğu söyleniyor.

8 – Robocop ( Dış iskelet ) savaşılar

Giyebilir silah olarak da adlandırılan bu silah çok daha hızlı ve güçlü bir piyade elde etmeyi amaçlıyor.
Böyle bir takım insanın çok büyük bir orduyu yenebileceği hesaplanıyor. Yarım robot yarım insan denebilir.

9 – Nanoteknoloji

Gizli ve kanıtsız bir silah olarak adlandırmak mümkün. Küçük robotların canlı metabolizmaları yok edeceği bir silah. Kendi enerjisini sağlayan bu küçük robotlar hiç bir silah kullanmadan çok büyük orduları yok edebilir.

10 – Görünmezlik kalkanı

Görünmez olmak uzun yıllardır insanoğlunun büyük hayali idi. Şimdi bu teknoloji önemli gelişmeler elde edilmiş ve artık bazı yöntemler sabit kalmak üzere görünmez olunabiliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments