Kara delik ve 21 Aralık 2012 NASA bilgileri.

13
102

Kara delik ve 21 Aralık 2012

NASA da bulunan ve 16 Eylül günü otomatik tarama yapan Burst radyo teleskopları alarm verdi.
Bir X-ışınım tesbit etmişlerdi. Bu ışınımın olduğu yer daha kesin taramaya alındı.

Yoğun enerji parlaması olduğu tesbit edilen alanda bir kara delik belirlenmişti. Kara delik samanyolu galaksimizin merkezinde olması ayrıca ilginç olarak tanımlandı.

Daha önce bu tesbit edilen kara delikle ilgili bir bilgi mevcut değildi.

Kara deliğin dünyamıza uzaklığı 20 – 30 bin ışık yılı olarak veriliyor.

Galaksimizin merkezi ile Güneş sistemimiz arasındaki ecliptic merkezin birleşme tarihi olarak 21 Aralık 2012
olarak hesaplanmaktadır.

Tesbit edilen bu yeni kara delik bilindiği gibi etrafındaki enerji, ışık ve maddeleri içerisine çekerek yok ettiği biliniyor.

21 Aralıkta meydana gelecek güneş sistemimizin ecliptic yörüngesi ile galaksi merkez nokta birleşimi bu yeni bulunan kara delikle nasıl bir enerjiyi aktif edeceği tartışılıyor.

Bilindiği gibi 21 Aralıkta yeni bir boyutun açılacağı insanların duyularında ve algılarında değişim olacağı yazıldı ve söylendi. Bu etkiler yeni bulunan kara deliğin bizlere bir etkisi olabilir mi diye düşünmek ve yorumlamamız gerekiyor.

Enerji bu kadar uzakta olsa bile kara delik tarafında milim seviyesinde bile dünyayı etkileyebileceğinide bir kenarda tutmak gerekiyor. Özelliklede bu hizalanmadan sonra belli olur…

Kara delik ve 21 Aralık sizce nedir ?

Yorumlarınızı bekliyorum

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

13 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
aykut

kimsenin tahmin edemeyeceği şeyler olucak

maestro_
maestro_
Reply to  aykut

çok eminsiniz.. mesela neler olacak?

Hasan Y. Özfidan.
Hasan Y. Özfidan.

Sevgili admin, Yakın bır geçmişte Sitenizin16 Mayıs 2012 Tarihli Sayfanızda http://www.bluebox.bbs.tr/guneste-acil-durum-nedir-hic-gundemde , “Güneşte acil durum nedir ? Hiç gündemde yokken çok acil bir forum düzenleniyor. Dünyanın dört bir yanından uzmanlar Washington’da Ulusal Basın Kulübü’nde 5 Haziran 2012 de Uzay Hava Enterprise Forum (SWEF) için toplanıyor. Toplantı daha önce duyurulmuş bir toplantı değil. Çok acil mesajı ile yayınlandığına göre önemli bazı oturumlar olacak.” Başlıklı yazınızı okumuştum. Daha sonraları yapılan bu toplantının sonuçlarıyla ilgili hiçbir bilgiye ulaşamadığınızı açıkladınız. Bende sizin gibi bu toplantının neden yapıldığını ve sonuçlarının neler olduğunu büyük bir merak içinde hem bekliyor, hemde araştırıyordum. Internette gezinirken, bu toplantının neden… Read more »

hilal79
hilal79

2012 Filminde de bir felaketin yaklaştığını anladıklarında ki bu küresel felaket olacak tüm Dünya liderleriyle acil bir toplantı yapılıyor ABD tarafından. Ancak ilginç olan tüm Dünya liderleri ve seçilmiş olan vatandaşları Çin tarafından daha önceden yapılmaya başlanmış olan gemilere yönlendiriliyorlar. Burada dikkatimi çeken durum olağanüstü bir durum var anlamında acil toplantı yapılıyor ancak o devasa gemilerin yapımı bitmiş oluyor.
NASA ‘nın tespit ettiği bazı durumlar var elbet ancak belki emin değiller veya kesinlik kazandırmış olsalar bile kaos yaratmamak için açıklama yapmadıklarını düşünüyorum.

Hasan Y. Özfidan.
Hasan Y. Özfidan.

Bugün gelişen 2 olay dikkatrimi çekti! Bakalım sizlerin de dikkatini çekecekmi? 1.si Rusyada bir yolcu uçağı hedef alanına yaklaştığını zannetmiş ve ardından acil bir inişe geçmiştir. Konuyla İlgili Bilgiye http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_summary&edis_id=VIV-20121014-36821-RUS Adresinden ulaşabilirsiniz.. 2.si Amerikada Pentagona ait bir donanmada bir denizaltıyla bir krovözörün çarpıştığı haberi yer almakta.. Bu Konuyla ilgili Habere de http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_summary&edis_id=VIV-20121014-36823-USA Adresinden ulaşılabilir. Yaşanan bu iki olayda ucuz atlatılmış.. Sitenizde daha önce değinmiş olduğunuz “Manyetik kutup kayması.” Olayı sonucu navigasyonlarının doğru çalışmayacağı ve buna bağlı olarak bazı kazaların olabileceği açıklaması aklıma geldi. Dünyada yaşanan anormal olayları yaklaşık 1. Yıldır düzenli olarak takip etmeye çalışıyorum. Gerçekleşen bu kazalar diğerlerinden çok… Read more »

hilal79
hilal79

Sayın Admin ‘in “Manyetik kutup kayması.” Olayı sonucu navigasyonlarının doğru çalışmayacağı ve buna bağlı olarak bazı kazaların olabileceği ile ilgili bir yazısı vardı evet . Haberleri bu durumu dikkate alarak yorumlamak çok mantıklı olacak . Verdiğiniz iki örnekte çok ilginç hata yapmayacak güçler. Değindiğiniz gibi son zamanlarda olan kaza olaylarına bu açıdan da bakmak gerekiyor.
Paylaşım için teşekkürler…

Zehra Yılmaz

dogal afetler olacak

maestro
maestro

Sahiden mi? Bakın bunu hiç beklemiyordum ! Büyük şok yaşadım siz böyle deyince.

sevil
sevil

ortada bu kadar olasılık varken,kaos olur diye saklanması çok buyuk haksızlık,

sahin643
sahin643

Bugün nasa açıklama yaptı anladığım kadarıyla yine geçiştirici cvb lar verdiler yanlız her kez bi agızdan konuşamıyor hangi forma gitsem farklı senaryolarda felaket tellalığı yapılıyor kimisi kara delik kimisi güneş patlaması kimisi niburu gelicek deniyor bu yüzden hiç bir şey olmıcagı kanısındayım

idris

Depremleri Büyük Ölçüde Etkileyebilir