3 gün karanlık : Bu sene beklenen nedir ?

3 gün karanlık

Bu sene beklenen 21 Aralık 2012 tarihinden önce 13 Kasım 2012 de bir güneş tutulması meydana gelecek.

Oluşacak güneş tutulmasının ilginç bazı yönleri mevcut.
Bu güneş tutulması tam güneş tutulması sınıflandırmalarından ve dünyanın son tam güneş tutulmasının gözlendiği pasifik bölgesinde tekrar ortaya çıkması.

13 Kasım güneş tutulmasının en ilginç noktası 2 gün sürecek olması ( saat farkından dolayı ve 24 saat çizgisini kesmesi nedeni ile… )

Dünyada 2 gün karanlık olayı arka yüzünde gece olması ile 3 gün karanlık olayını akla getirebilir mi diye düşünülmekte ve tartışılmakta.

Mayaların ve diğer eski kültürlerde X planet ( Nibiru ) öncesi veya 21 Aralık öncesi oluşmasını bekledikleri 3 gün karanlık acaba 13 Kasım 2012 tarihinde oluşacak bu devre olabilir mi ?

3 gün karanlık

Bu güneş tutulmasının tarihi olarak oldukça ilginç bir durumuda mevcut.

1 – Normal güneş tutulması : Ay’ın yörüngesinin her 177 gün, 4 saat de bir gerçekleşir. ( Tam bir yılın yarısı kadar. ) Ancak bu yıl ikiside tam tutulma ve aynı bölgeden gözleniyor.

2 – Her 18 yıl 11 gün yinelenen Saros 133 güneş döngüsü. Bu döngü tam güneş tutulması ekinoksdan 40 gün ( veya içinde ) sonra meydana gelen güneş tutulmaları serisidir. 13 Kasım 2012 güneş tutulması 23 Eylül ekinosundan sonraki ilk güneş tutulmasıdır.

Tüm liste

http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_Saros_133

3 – Her 29 yıl 20 gün de yinelenen Inex güneş döngüsü bu tutulmada Ayın Iniex denilen döngüsü ile güneşin çakışması sonucu oluşan tam güneş tutulmaları dizisi. 23 Kasım 2012 güneş tutulması bu döngünün bir parçası

Şimdi asıl konu bir dönemin başlangıcı olan bu güneş tutulması aşağıdaki tüm Saros 133 ve Inex güneş tutulmaları indexlerinin Ay tutulması indexleri ile çakışmasıdır.

Özetle bu güneş tutulması 21 Aralık 2012 tarihinde beklenen olayın bir işareti olarak kabul edilebilir mi bunu tartışmak gerekecek. Tüm eski kültürlerde varlığı bilinen beklenen bir olayın öncesindeki 3 günlük karanlık dönemin bu güneş tutulması olabilir.

Yukarıda özetini çıkarmaya çalıştığım güneş tutulmasının takip edilmesi ve sonrası olayların aydınlık dönemi oluşturmasına bakılması gerekecek.

Mayalar veya eski kültürler bu döngüyü bir şekilde hesaplamışlar ve tarihde daha önce oluşan bir olayı bizler için şifrelemiş olabilirler. Bilindiği gibi tarihin uzun yıllarında bir hikayeyi aktarmak çok zor olacağı için belkide eski kültürler oluşacak bu olayları şifreleyerek bizlere ilettiler.

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

6 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .
6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Baris Baser

Greg Giles son final mesajında, 21 Aralıkta hiçbir normal dışı bir durum olmayacak. 21 Aralık ve sonrasın da 22 Aralık gelecek. Bütün bu yükseliş sürecinde hiçbir gözle görülecek hiçbir değişiklik olmayacak diye yazdı ve 18 ay önce başladığı mesaj iletmeyi bitirdiğini yazdı. Ve onu etkileyen ve yakında herbirimizi etkisi altına alacak olan bir radyo frekansından bahsediyor. Ortada müthiş bir bilgi karmaşıklığı ve kehanet niteliğinde söylemler var. Doğa olayı olarak gözlemlenecek sizinde yazdığınız durumlar var. Ama normalin çok dışında işte bu yazılmıştı ve söylenmişti denecek neler olacak bu bilgi karmaşasında bir şey söylemek zor. Tek yakın gelen şey, mayaların keskin hesapları… Read more »

hilal79
hilal79

Şimdiye kadar beklediğimiz tarih 21 Aralık dı. Açıklamalarınıza göre 13 Kasım tarihi de çok mantıklı bir tarih sayın admin. Peki beklenen durum 13 kasım da gerçekleşirse ( 3 gün Karanlık durumu ) 21 Aralıkta olması gerekenler mi olacak yoksa farklı durumlar damı gerçekleşecek. Sanki 13 Kasımda bir şeyler olursa 21 Aralık tarihine kadar geçen süre dikkatimi çekti. 21 Aralık dolup 22 Aralığa geçtiğimizde tam 40. gün oluyor. İslam dininde 40 günler vardır. Örneğin Nuh tufanı 40 gün 40 gece sürmüştür . Eğer 13 Kasım başlangıç ise 22 Aralığa kadar ki süre doğal afetlerle geçecek bir süre olabilir. En doğrusunu Allah… Read more »

hilal79
hilal79

Barış Bey’e ;
Greg Giles ismini sizden duydum ve internetten biraz araştırdım ancak doyurucu bir bilgiye ulaşamadım çok da vaktim olmadığı için şöyle bir yüzeysel bilgiedindim. Barış Bey merak ettiğim için soruyorum ; Bu ismin açıklamalarına güvenerek mi yoksa yorum mahiyetinde mi yazdınız. Neden böyle söylüyorum : Gördüğüm yazıları çok da mantıklı veya gerçekçi gelmedi bana. Aydınlatırsanız sevinirim , şimdiden teşekkürler…

Barış
Reply to  hilal79

Sayın, hilal79 21 Aralık 2012 ve sonrası için yazılan 2 türlü kaynak var. Birisi dünyalıların yazdığı(dünya üzerindeki delillere,yazıtlara vs dayanılarak yazılan yazılar admin gibi ) diğeri dünya dışı yaşamlardan gelen yazılar. 3Günlük karanlık ise 21 Aralık saat 11:00 da foton kuşağının kör bölge denen bölgesine giriş yapılarak 6 günlük bir süreçten sonra yükselişe yani 5. boyut form ve yaşamına geçişin ilk adımını deneyimlemiş olacağız. Bu 6 günlük süreci ve 3 günlük karanlığı aktaran nasıl bir kaynaktır? Ki biz bunu bugün doğru olduğunu ele alıp konuşuyoruz. İşte bunun gibi Greg Giles de bir yıldız tohumu olduğunu ve dünya dışından mesajlar alıp… Read more »

Mb
Mb
can
can

Tarih çizgisinde olacağı içn karanlıkta aklınacak aslında ilginç bir yer zira yay burcunda olucakmış nasıl etkilenecez bilemiyorum ama entresan olacağı kesin

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x