Fırtına mı başka birşey mi ?

25
15

Fırtına mı başka birşey mi ?

Daha önce Türkiye üzerinde hiç oluşmamış bir şekilde büyük bir alanı kaplayan bir siklon oluşuyor…

Aynı ABD ve Çin denizinde gördüğümüz büyüklükte bir alanı kaplıyor oluşan göz ege kıyılarında ve IZMIR civarında…

Rüzgarın hızı oldukça yüksek…

Tüm illerde fırtına hissetilmeye başladı. Dün oldukça yoğun olarak havada ölçülen kimyasalın sonuçları mı yoksa başka etkilerde oluşuyor mu bakmak gerekecek.

Şimdiye kadar ilk kez bu şekilde bir kasırga benzeri fırtınaya şahit olacağız…

Meteroloji uyarılarını yapmış olmasına rağmen Türkiye etkilenmemiş bölge kalmaması oldukça ilginç geliyor.

Ege kıyılarında oluşan fırtınanın uydu görüntüsü…

Fırtına mı başka birşey

Ayrıca buradanda online izlenebilir

http://www.sat24.com/tr/tu

Konuyu takipe diyoruz. Bölgelerinizde oluşan hortum ve benzeri görüntüleri siteye veya facebook sayfamıza eklemeyi unutmayın bu günü belgeleyelim…

Yorumlarınızı bekliyorum


25
Kimler Neler Demiş?

avatar
19 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Bumin KağanJournalistmehmetFactorxFahri Meteorolog Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
aslı
Ziyaretçi
aslı

Ekran başındayken bildireyim.Ankara’da hava kötü.Çok rüzgar var.Bir binanın çatısı uçmuş.Toz yağıyor gibi.İstanbul’da aynıymış.Yollarda yürümek bile zor.

Arif Onur Mis
Ziyaretçi
Arif Onur Mis

Fırtına İzmirde geçecek gibi durmuyor, saat ilerledikçe dahada fazlalaşmaya başladı. Üzerine Deprem olursa mahvoluruz. Umarım korkulan olmaz…

mrt
Ziyaretçi
mrt

Kütahya’da sabah tozdan yürünmüyordu. Öğlen hava kendini şiddetli rüzgarla birlikte yağışa bırakmış durumda.

andi
Ziyaretçi

Pazartesinden beri kütahya ve cevresinde anormal sarsıntılar oluyor. bölge bir anda hortladı sanki, bunun sonucunda da batı bölgelerde görülmemiş bir bir fırtana mevcut dün batı bölgelere çok yoğun bir toz taşımı oluşmuştu gelecek yağışlarla birlikde de izmir adana hattının zararsız atlatacağını sanmıyorum görülecek şiddetli yağışlara karşı dikkatli olunmalı

ahmetcan
Ziyaretçi
ahmetcan

Kocaelide guclu ruzgar var.ama tam firtine degil.

periaksu
Ziyaretçi
periaksu

Bunda kesinlikle başka bir durum var.Manyetik fırtına gibi İstanbul da cep telefonlarına ulaşılamadı.Hatlar sürekli düştü.Allah sonumuzu hayır etsin.

Dersan
Ziyaretçi
Dersan

Sadece Turkiye degil..Misirda suan cok yogun bir kum firtinasi var.Daha once havayi hic boyle gormemistim.

kerim
Ziyaretçi
kerim

bugün maya takviminin 2012 nin ilk günüymüş 🙂 doğruysa haber…

Factorx
Ziyaretçi
Factorx

İzmir’de fırtınayı an ve an yaşıyoruz… Sabahtan beri fırtına ve yağmur üst üste kombo yapıyor 😀 Bir güneş açıyor, güneş açtığında biraz önce sel gibi su akan yollar kurumaya başlıyor, aniden kapanıp tekrar rüzgarlı, dolulu, yağmurlu karmakarışık birşey… Sadece izmirde sanıyordum demek türkiyenin her yerindeymiş… Bakalım daha ne kadar sürecek.

kerim
Ziyaretçi
kerim

açıkçası o öğlenki fırtınanın izi yok meltem şeklinde esiyo şuan istda..zaten 5-10 dk bi olaydı…aniden oldu ve bitti..

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

Gazete Haberi : Prof. Dr. Ahmet Ercan’a Romanyalı uzman Gheorghe Marmureanu’nun, “Bu işte bir yanlışlık var” sözlerini de sordum. Ercan, yaşananların sıra dışı olduğunu ancak her şeyin mantıklı bir açıklaması olduğunu söyledi: “Dünyanın manyetik alanının değişimini 15’inci yüzyıldan bu yana ölçebiliyoruz. 1980’e kadar manyetik alanın kuzey ucu yılda 4-5 km yer değiştiriyordu. 1998’den sonra harekette bir hızlanma oldu. Manyetik ucun 10 ile 20 kilometre kadar hareket ettiğini gördük. Bugünlerde hareketin hızı 50 kilometreye erişti, yani 600 yıl öncekinin 10 katına çıktı. Bu hız 2013’te doruk noktasına varacak sonra düşecek. Öngörülerimize göre, döngü 30 yıl sürecek sonra olağana dönecek. “Manyetik alan… Read more »

aslı
Ziyaretçi
aslı

Türkiye genelinde 4 ölü 20 yaralı var.1500ün üzerinde çatı uçmuş.En turuncu kentler sanırım İç Anadolu bölgesinde,İbni Sina Hastanesi ve Gazi Ünv.birimlerinden birinin çatısı uçtu.Ankara-Eskişehir,Ankara-Konya karayolu sinyalizasyon çalışmadığı için irili ufaklı pek çok kaza oldu.Rüzgar 90 km.ye çıkmış.Görüş mesafesi 150 m.ye kadar düşmüş.Ankara’da sıcaklık 29 derece.Arabalarda klima kullanıldı.Hala yüksek binalar gözükmüyor.Henüz yağmur yağmadı.

Journalist
Ziyaretçi
Journalist

Kıbrıs’ta da öğleden sonra şiddetli fırtına hissedildi. Denize kıyısı olan şehirlerde normal karşılanabilir ancak iç kısımlarda yer alan etrafı dağlarla çevrili Lefkoşa’da olması oldukça dikkat çekti ve yaşamı etkiledi.

Factorx
Ziyaretçi
Factorx

O değil de nasa iyice verileri saklamaya başladı, takip edenler bilir. SOHO sitesinde güneş rüzgarlarıyla ilgili gösterge çalışmıyor, cihaz bozulmuş diye yazmışlar. Belkş birkaç hafta hatta 90 güne kadar çalışmayabilir yaazıyor. Ayrıca son 2 gündeki bazı güneş görüntülerine erişemiyoruz atlıyor bazı saatleri resmen.

Öte yandan nasanın diğer güneş gözlem sitesi SDO’da da durum farksız. Orda daha vahim birşey var ki o da şu görüntü:
comment image

Diğer bütün resimler tamken neden bu kırpılmış?

Ayrıca bilmem sizde de oluyor mu ama burada, izmirde sabit telefon hatlarında baya cızırtı var özellikle şehirler arası görüşmelerde. Bu ses güneş patlamalarının oluşturduğu radyo sinyali cızırtılarına çok benziyor.

aslı
Ziyaretçi
aslı

İnsan yapımı depremler arasında askeri test ve projelerde vardır ve HAARP bir askeri projedir.Bu konular bu platformda çok işlendi.Admin Bey’in yazdığı 2 konuda yapılan yorumları okuyunuz.

http://bluebox.bbs.tr/turkiye-uzerinde-manyetik-dalgalar-sa#comments

http://bluebox.bbs.tr/sumatra-8-9-deprem-endonezyada-ne-oluyo#comments