Gizli UFO : CIA ve ABD hükümeti gizli olmayan UFO’lar

2
85

Gizli UFO : CIA ve ABD hükümetinden gizli olmayan UFO’lar hakkında…

CIA nın bazı UFO projeleri gün yüzüne çıkıyor…

Project Grudge

Project Grudge GFO’nun hedefi (1949-1952), bu nesnelerin ulusal güvenlik için potansiyel bir tehdit oluşturup oluşturmadığını belirlemekti.

Binlerce UFO raporu toplandı, analiz edildi ve arşivlendi. Şimdiye kadar kamuoyuna açıklanan USAF’in son UFO ile ilgili projesi, soruşturmaların gizli olarak devam ettiğinden şüpheleniliyor.

Ayrıca, Grudge Projesinin eleştirmenleri, programın UFO raporlarını çöpe atmak için yaratıldığını iddia ediyor.

Bu konuyla ilgili kitabında, USAF kaptanı ve proje müdürü Edward J. Ruppelt: “… Bunu yaparken, standart istihbarat usulleri kullanılacaktır: Bu normalde bir Istihbarat verilerinin tarafsız bir değerlendirmesidir Ancak, standart istihbarat prosedürlerinin Project Grudge tarafından takip edilmediğini görmek için eski UFO dosyalarını incelemek çok fazla birşey değildir. Her şey UFO’nun var olmadığını önerdiği kitabındaki Michael D. nın yazdığı gibi ”

Dr. Michael D. yazdığı gibi” Ne gördüğünüze veya ne duyarsanız inanmayın … “Pentagon’daki Majar Aaron J. Boggs ve Harold Watson, AMC Hava Malzemesi Komutanlığı, uçan tabla işinin saçma olduğu izlenimi veriyordu. Proje Grudge alay ve özensiz dosyalama egzersiz oldu.

Boggs, General Cabell’ın General Moore’a raporlara ve gözlemcilere karşı daha şüpheci bir şüphe ortamı yaratmasını emretmesi için çok hevesli bir şekilde karşı çıktı. ”

Gizli UFO

Operation Paperclip

Operation Paperclip (1946), Birleşik Devletler İstihbarat ve Askerlik Servisi tarafından yürütülen ve çoğunlukla bilim adamları olmakla birlikte mühendisler ve teknisyenlerden oluşan 1.500’den fazla Alman’ın havayoluyla ABD’ye getirildiği bir operasyonun kod adıdır.

Nazi Almanyasında proje fikri olarak doğmuş daha sonra II. Dünya Savaşı sırasında Nazi rejiminin çöküşünden sonra roketler, kimyasal silahlar ve tıbbî deneyler gibi Üçüncü Reich’in Muhteşem Silahları olarak adlandırılanlar hakkında bilgi toplamaktı.

JIOA’nın Alman bilim adamlarını işe alması, Müttefikler’in 8 Mayıs 1945’te Avrupa’daki zaferinden sonra başladı ancak ABD Başkanı Harry Truman, Operation Paperclip uygulanmasını resmi olarak Ağustos 1945’e kadar emretmedi.

En meşhur iş NASA’nın Apollo misyonlarının beyni olacak havacılık mühendisi Wernher von Braun’dı

.

CIA açıklanmayı bekleyen daha bir çok projesi mevcut.

50 yıllık geçmişe göre zamanla onlarda ortaya çıkacaktır. En ingiltere 50 yıllık devlet arşivlerini kamuya açmıştı. CIA de aynı yoldan devam ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hazalmes
Hazalmes

UFO,uzaylılar,dünya dışı medeniyetler,NASA,FBI ve CIA’in bizden sakladığı gizli gerçeklerle kafayı sıyırmış vaziyetteym biri beni DURDURSUN👀

asamedekinci
asamedekinci

yolcu uçağını ufo diye videoya almaya çalıştık ama… amatörce olmuyor bu işler 😀