İnsansız casus uçaklar ABD semalarında…..

3
61

İnsansız casus uçaklar ABD semalarında…

ABD kendi ülkesinde neden İnsansız casus uçaklar uçurur ?

George Orwell’in bilim kurgu romanı 1984 daki gibi vatandaşını sürekli kontrol eden devletler çoğalıyor.
ABD de 60 bölgede tesbit edilen insansız casus uçaklar için insanlar fotoğraf ve bilgi akışını sağlıyorlar.

Yakın zamana kadar bu tip bir casus uçak uçuşunun olmadığı 2012 yılı içinde bu uçakları gökyüzünde gözlenmeye başladığı bilgileri geliyor.

Bu iş Bankalarda, Belediyelerde, trafik lambalarında, dükkanlarda birçok noktada hızla artan güvenlik kameraları ile başlıyor en son havada sürekli gezen ve sizi gözleyen casus uçaklarla devam ediyor. Bizim tepemizde henüz belki yok ama yakında tüm ülkelerin tepelerinde bu uçaklardan gezmeye başlayacak.

Bu konuda Elektronik özgürlük dernek ve vakıfları büyük çabalar sarf ediyorlar. Mahkemelerde ve gösteriler yaparak direnmelerine rağmen bu gözlenmenin önüne geçilemiyor.

http://www.foxnews.com/opinion/2012/05/17/is-there-drone-in-your-backyard/

Amatör olarak da gözlem yapanlar çoğalıyor, Üniversitelerin ve araştırma kurumlarınında havada kameralı birçok hava aracı bulunuyor.

http://www.draganfly.com/uav-helicopter/draganflyer-x8/

Internet ve sesli – görüntülü konuşma araçlarının tümü kontrol altına alındığı için buralardaki her şey kayıt altına alınmış durumda. Şimdi insanların gezdiği, ne yaptığı da izlenmeye başlayacak.

Sitede daha önce yazdığım son nokta olan RFID çiplerine ise son adım kaldı. ABD de hastaların takibi amacı ile ( çok masumane ) deri altına bu çipleri yerleştirme işlemi başladı. Yeni doğan her çocuğa bu çipleri takmanın önümüzdeki 10 yıl içinde olmayacağını kimse söyleyemez.

Bakın bakalım etrafınızda kaç kamera sayacaksınız bu kameralar sizi ne kadar takip ediyorlar. Evlerinizde kapalı odalarında sizi gözleyen kameralara sahip misiniz ( Yeni TV lerde bulunuyor – wireless özelliği olanlara dikkat edin… ) bilgisayarınızda kapalı olduğunu sandığınız kameralar nelere kayıt ediyor.

Paranoyak olmak için sebep çok incelediğinizde takip edilmenin çokta kolay olduğunu anlıyorsunuz…

George Orwell’ın büyük birader inin gözü hep üstünüzde olmak zorunda !

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kodaman Ismail

yönetenler pisikopat hizmet edenlerde moron olunca böyle teknoloji saçma sapan yerlerde yeni dünya düzeni sapıkları tarafından kullanılır. sırtından deriyi alırlar kendi paralarıymış gibi miletin parasını böyle kasıla kasıla sindirmek için kullanırlar. Yeni kırallar miletin paralarıyla iş başında.

Amphitritel
Amphitritel

Illuminati Vol2 belgeselinde bu çip olayı anlatılıyordu.İlk izlediğimde bilim kurgu gibi gelmişti.Bu kadar kısa sürede hayata geçirileceğini zannetmiyodum.Ama halka kabul ettirme aşaması belgeselde farklı anlatılıyordu.İnsanlar arasında korkuyu yayıyorlar,daha sonra güvenlik amacı ile insanlar bu çipleri kendileri istiyor.Birisi sizi kaçırdığında,yerinizi tespit için çipler gerekli denildiğinde kabul etmeyen olmaz heralde.

Bora Hazır

Ben bir eczacıyım. Geleceğin eczacılığı ve sağlıkta gidilen nokta ile ilgili çeşitli seminerlerde insanlara çip takılarak o çip ile anlık sağlık verilerinin takip edileceği, acil durumlar için bu çiplerin vereceği sinyalle bölgeye 112 gönderilmesi vs türü çalışmalar var teknoloji şirketlerinin inovasyon departmanlarında.
Bu çalışmaların başını da microsoft grubu çekiyor.
İnsanları bu chip'e razı etmek çok zor değil malum, sağlık bahanesi ile herkes koşa koşa kabul edecek hatta sıraya girecektir.
Bu chip çalışmaları çok uzak değil, eğer yakın zamanda bir pole shift gerçekleşmez, çeşitli senaryolar gerçekleşmez, küresel bir problem yaşanmazsa vs 2-3 sene içinde kullanıma sunulmuş olacaktır.