NASA Açıklaması : NASA’nın gelecekteki araştırmaları

NASA Açıklaması

NASA’nın gelecekteki araştırmalar için Dünya’ya yakın geçecek asteroit bulgular ve etkileri ortaya çıkarmak için Perşembe günü saat 13:00 (06:00 GMT) de bir basın toplantısı yapacak.

Toplantı Washington’daki NASA Genel Merkezinde gerçekleşecek.

NASA’nın Wide-field Infrared Survey Explorer (WISE) 2009 yılı Aralık ayında başlatılan misyonu, milyonlarca galaksilerin ve uzaydaki nesnelerin görüntülerini ele geçirdi. Basın toplantısı sırasında, katılımcılara asteroitler için avlanan Near-Earth Object WISE (NEOWISE) olarak adlandırılan WISE bir geliştirme sonuçlarını açıklayacaklar.

Yakın zamanda geçiş yapacak oldukça fazla sayıda göktaşı bilgileride bu açıklamada yer alacak.

Potansiyel olarak tehlikeli bir nesne olarak sınıflandırılmış olsa da, 2005 YU55: NASA’nın Dünya Yakın Nesne Programına göre Dünya bir çarpışma için en azından önümüzdeki 100 yıl içinde herhangi bir tehdit oluşturmamaktadır.

” Ancak, bu asteroid (153814) 2001 WN5 0.6 LD mesafelerde geçecek bugüne kadar en yakın yaklaşım olacaktır. ”

Diğer Son Asteroid Tartışmaları

Haziran 2011 sonlarında, dünyanın, son yıllarda bir asteroid ile en yakın karşılaşmalarından biri yaşandı. Ancak NASA ‘kozmik yakın çağrı’ önümüzdeki günlerde belirtildiği gibi, karşılaşma Dünya’nın yerçekimi keskin bir şekilde bu asteroidin yörüngesini değiştirdi ve gezegeni etkileyen space rock engellediğini bildirdi.

2011MD, Dünya’nın 12.000 km (7.500 mil) yakınından geçen bir yeni keşfedilen asteroid. Asteroit sadece New Mexico, ABD bir robotik teleskobu tarafından 22 Haziran tarihinde ilk kez görüldü.

NASA Açıklaması :

Bu astroid çok yakın geçişleri nedeni ile en çok izlenen astroid oldu.

2011 MD beşinci yakın kayıtlı Asteroid olay oldu. 7 Ekim 2008 tarihinde tespit edildi TC3 ‘2008 ‘etkisi yeryüzüne son asteroit, kuzey Sudan üzerinde atmosferde yandı.

2 Haziran, 10 metre genişliğinde bir asteroid, dünya ve ay arasından geçti.

Asteroid 2009 BD 16 Ocak 2009 tarihinde ilk kez gözlendi. Geçiş yaklaşık 0.9 ay mesafeleri (Dünya ve Ay arasındaki mesafe).

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

0
Would love your thoughts, please comment.x