Yaz bir türlü gelmiyor serin gidiyor.

1
34

Yaz bir türlü gelmiyor serin gidiyor diye şikayet edenler çoğunluktayken 2000 yılı yaz mevsiminden örnek vermiş ve hazirana bakmayınız temmuz çok farklı olabilir demiştik. Aynen de öyle gidiyor.

Yurdumuzun büyük kısmı m.normali üzeri sıcaklıklarla bunalırken Avrupa’nın büyük kısmı serin ve yağışlı günler geçiriyor. Balkanlar da son derece sıcak günler yaşıyor Belgrad +37 C gördü. Yurdumuzun batı bölgeleri Sahra Çölü üzerinden yani K.Afrika’dan yeni bir sıcak hava dalgası etkisi altına girecek.

Yaz bir türlü gelmiyor :

Diğer taraftan güney, doğu ve iç bölgelerimiz Arabistan üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisini hissedecek. Benim endişem tıpkı 2000 yazı gibi K.Afrika üzerinden ve Arabistan üzerinden gelen sıcakların ülkemizde entegre olup uzun süreli aşırı sıcak ve bunaltıcı günler yaşama ihtimalimiz.

beklenen durum. Ayın 22’si ile yurdumuzun k.batısından başlayarak daha serin günler geçirebileceğini zannediyorum.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
samet solak
samet solak

yurdumuzun özellikle içanadolu ve doğuya uzanan koridorda basra ab alanının etkisini yaşıyor fakat batıda ise durum farklı sahra üzerinden uzanan sıcak dalga ise batıda yerini aldı bu durumu sayın Fahri meteorolog acıklayıcı bicimde belirtmiş önümüzdeki hafta özellikle İzmir,Aankara hattına uzanan kesimde yeni rekorlar gelebilir takip etmekte yarar var diye düşünüyorum sitenizde iyi çalışmalar başarılar