İnsan eliyle iklimler manipüle mi ediliyo…

7
48

İnsan eliyle iklimler manipüle mi ediliyor?

Son günlerde küresel bazda ekstrem meteorolojik hadiselerin olağanlaştığı bir süreçten geçiyoruz. Basından takip ediyorsunuzdur Japonya’da son 1 aydır yer yer aralıklarla çok sıcak günler yaşandı. Pek çok insan öldü ve hastanelere binlerle ifade edilecek sayıda kişi kaldırıldığı bültenlerde geçiyor.

Bugün ise Yeni Zelanda’dan son 40 senenin en sert ve karlı kış günleri yaşandığına dair ajanslara haber geçildi. Sahil kentlerinde dahi yoğun yağan kar var ve pek çok havaalanı kapanmış durumda şimdiden, olumsuz hava şartlarının 1 hafta daha devam etmesinin beklendiği ifade ediliyor.

Aynı şekilde Güney Afrika da son derece soğuk sert kış günleri geçiriyor yer yer. Ben bu noktada yanardağ patlamalarının, HAARP gibi iklimi manipüle edebilen, jet streamleri kontrol edebilme imkanı olan tesislerin küresel iklimi etkiliyor olabileceği kanaatindeyim.

İnsan eliyle iklimler manipüle :

Bu konuda görüşlerinizi beklerim.

http://dunya.milliyet.com.tr/japonya-da-asiri-sicaklar-olduruyor/dunya/dunyadetay/12.08.2011/1425864/default.htm,

http://www.haber3.com/yeni-zelandada-kar-firtinasi-hayati-felc-etti-987898h.htm,

http://skyturk.net/haber/guney-afrikayi-dondurucu-soguklar-vurdu-ajans-16173.html,

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

7 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
salih
salih

bence somalideki kuraklık da insan müdahalesi var çünkü afrikada sömürgeleştiremedikleri bir tek somali varmış madem sömürgeleşdiremiyoruz boşaltalım bu ülkeyimi dediler acaba

yaralı kovboy
yaralı kovboy

Evet doğru haapın frekans şiddeti saat 20 de yükseldi 4.0

fantestikdörtlü
fantestikdörtlü

Bu makina olduğu sürece sonumuz hayır değil allaha emanet yaşıyoruz valla…

yaralı kovboy
yaralı kovboy

Haarpın frekans şiddeti saat 20 de arttı 3.5 son güncelleme ya hava olayı yapıyolar ya deprem yapcaklar

kemalistgenç1968
kemalistgenç1968

Bugün 16 ağustos yarın 17 ağustos büyük depremin 12. yıl dönümü haarp devrede olduğuna göre 25 temmuzda 5.2 deprem olduğna göre deprem ayın 25 sinde oldu deprem ayın tam tersi 5.2 tesadüf değilmi yarın akşam gece uyumucam nolur nolmaz…

andi
andi

Sitede veriler üstünde okadar düşünülüyor ki artık 25 inde olan 5,2 lik deprem ide tersiydi düzüydü diye bir şey bulmaya çalışıyoruz 🙂 tesadüf diyelim ayrıca yabancı sitelerde o depremi 5 olarak belirtmişler. HAARP bayaa aktif haldeymiş bakalım bu sefer nasıl bir extrem olayla karşılaşacağız Aslında bir süredir hatay tarafında deprem yoğunlaşması var acaba haarp suriye tarafında bir deprem yaratabilir mi aklıma bu geliyor ki bu bölgede yıkıcı bir deprem beklentiside varmış.