Meridian HAARP İzleme Projesi.

Meridian HAARP İzleme Projesi

HAARP konusunda dünya üzerinde hızla devam eden gizli bir savaşta yer almakta.

İşte bu kavga ÇİN – ABD arasındada hızla devam ediyor. Çin kısa süre önce HAARP izleme ve koruma projesi ( Bu gizli olarak yapılacak asıl ismi uzay hava korum ) devreye alınıyor.

Çeşitli araştırma enstitüleri ve üniversiteler Çin tarafından önerilen alan hava durumunu takip ediyor. Yani Meridian HAARP İzleme Projesi (kısa adı Meridian Projesi), bilim araştırmalarında bir mega proje, son zamanlarda Çin hükümeti tarafından onaylanmış ve kısa sürede devreye alınması için çalışmalar yapılıyor.

Çin kendi iyonesfer bölgesi faaliyetlerinin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için bu şekilde, güneş-karasal alandaki uzay hava durumu. Sebep-sonucu zinciri soruşturma felaket uzay hava olayları süreçleri anlamak ve Çin toprakları üzerinde çevrenin bölgesel özelliklerini hedefleri ile uydu işletme gibi projedir.

120 ° E ve 30 ° K enlem boylam boyunca 15 istasyon oluşan geniş çaplı bir zemin tabanlı izleme sistemi kuracak. Prof. Wang Chi, başkan yardımcısı ve Projenin baş mühendisi.

Meridian Projesi girişimi, ileri zemin tabanlı teknikleri ile kapsamlı bir uzay ortamı çok katmanlı ve disiplinler arası araştırma ve keşif yapmaktırlar.

Meridian HAARP İzleme

Yükseklikleri belirlenen “jeo-uzay” uzay ortamı yoklamak için manyetometreler, iono ölçerler ve Saçılma Radarları, HF geri saçılım radar, LIDARs, ferometer, IPS, ve en son sonda roketleri gibi çeşitli ekipmanlardan oluşacak.

Bunun uygulanması için ilk adım olarak, Prof. Wang, Mohe, Çin kuzeydeki ilçe, Pekin, Wuhan, Hainan Adası, Şangay ve Lhasa olarak bulunan 14 çok ve özel amaçlı gözlemsel istasyon.

Proje jeo-manyetik alan, elektrik alanı, rüzgar alanı, hava yoğunluğu, sıcaklık ve atmosfer, iyonosfer, manyetosferde ve gezegenler arası boşluk. Orta ve yüksek katmanlarında yapısıyla ilgili uzay ortamının parametrelerini elde etmek için sürekli bir izleme çalışması yapacak.

Bu arada, Antarktika Zhongshan İstasyonundan geçen boylam güney ucunda merkezli çevresinde tarama kutup bölgenin. Kapsamlı bir çalışma yapmak kadar kuşatılmış olacak. Meridian projesi, üç yıl içinde tamamlanmış olacaktır .

Buna ek olarak, Uluslararası Uzay Hava Meridian Daire Programı 120 ° E ve 60 ° W. bağlamak için önerilen uzay ortamının dünya çapında yeteneği büyük ölçüde artıracaktır meridyen zincirleri, yer merkezli monitörleri .

Çinli bilim adamları, Rusya ve Avustralya Doğu Boylam 120 derece üzerinden çalışan bilim adamları. Diğer ülkelerde veya bölgelerde bu öneriyi tartışmaya başladı. Bunun yanı sıra ilgili ülkelerin toprakları koruma altında olabilecek.

200 milyon-yuan (25 milyon dolarlık) projesi CAS, Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgi Endüstrisi Bakanlığı, Çin’de pek çok diğer enstitüleri ve üniversitelerin katılımı ile. Uzay Bilim ve Uygulamalı Araştırma, Çin bilimler Akademisi Merkezi tarafından koordine olması olacak Deprem İdaresi Başkanlığı, Devlet Okyanus İdaresi, Çin Meteoroloji İdaresi.

120 E – 30 K enlem – boylam durumu aşağıdaki şekilde bu alanda Çin de 15 istasyon yer alacak…

Bu proje Çin için bir koruma olabilir.

Ancak Çinin elindede küçük güçlüde olsa bir HAARP tesisi bulunuyor. ( Bununla ilgili yazımızı hazırlıyorum daha sonra yayınlayacağım… )

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

4 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
BG
BG

admin haarp cok yuksek ???

kerim
kerim

o yüksekliğin sebebi bu..
http://spaceweather.com/
Big sunspot kısmı
güneş te aktivite var buna oranla aura ölçer olduğu için gosterge kuzey bolgeler daha bi renklencek yani geceleri onu gosteriyo o..

kerim
kerim

tabi güneşteki bazı yoğun aktiviteler bilimsel kanıt olarak sunulmasada depremleri depreştirdiği görülür mesala japan depremi hemen oncesinde güneşte oldukça yüksek aktivite patlama vardı ..

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

4
0
Would love your thoughts, please comment.x