Nibiru görüntüleri Amatör gözlemciler.

5
321

Nibiru görüntüleri

Amatör gözlemcilerin yaptığı gözlemlerde son bir iki hafta içinde belirsiz bazı cisimlerin tesbit edilmesi NIBIRU nun çok yakında görüntülerinin alınmaya başlayacağını bildiriyorlar.

Görüntülerin şimdiye kadar tesbit edilememe sebebi olarak açıklanan görüş bu cismin demir yoğunluğunun fazla olması nedeni ile radyo teleskop sinyallerini absorve etmesi, yüzeyinin demiroksit özelliği nedeni ile de parlamaması. ( Kırmızı olarak adlandırılması muhtemel demiroksitten kaynaklanmakta )

Çekim kuvvetinin çok yüksek olması ( Muhtemel graviteside yüksek olduğu söyleniyor. ) etrafındaki ışığı ve sinyalleri eğmekte normal teleskopların ( Aynalı ) ışıklı görüntü elde edememesine sebep oluyor.

Bu görüntüler Microsoft World Wide Telescope da 4 Haziran 2012 Pazartesi Gecesi tesbit edilmiş

Geçerli konum bilgisi olarak Microsoft World Wide Telescope a
04H 55m 49s
22: 34: 24

Girildiğinde görülebilmektedir.

Microsoft World Wide Telescope ( Görüntüler alınarak işlenmekte ve offline gökyüzü görüntüleri incelenebiliyor ) Aşağıdaki linkten Webclient versiyonu ile ulaşabilirsiniz.

http://www.worldwidetelescope.org/webclient/

İkinci konu NASA nın NEO = Near Earth Object programında yaptığı bir hata neticesinde iki gün boyunca 31 Aralık tarihli giriş yaptığı belirsiz astroid girişleri. Bu datalar daha sonra listeden silinmişlerdir. NASA nın otomatik olarak search ettiği NEO programının listesindeki bu 4 objenin NIBIRU ya ait uydu ve kendisi olduğu yönünde tartışmalar devam etmektedir. ( Olay 5-6 Haziran 2012 günü web sitesinden alınmıştır. )

Nibiru görüntüleri

NASA nın güncel listesi 4 Kasım 2012 tarihinde kesilmeye başlamış durumda.

http://neo.jpl.nasa.gov/ca/

Bu durumda NIBIRU konusunda amatör gözlemciler arasında öne çıkan Don Gillson (dongillson@gmail.com) nun yayınları dikkat çekiyor.

Yayınlar çok hızlı bir biçimde gelmeye devam ediyor. Konu hakkında güncellemeler geldikçe eklemeye devam edeceğim…

Yorumlarınızı bekliyorum

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Bora Hazır

Don Gilson (aka Don Adams)'ı uzun bir süredir takip ediyorum. İlk başlarda Neumayer'deki ışıkların Nibiru'dan yayıldığını iddia etse de, sonraları lens flare olayı konusunda kendini iyicene geliştirdi, Nibiru hakkında da en son: Nibiru bir sistemdir, bu isimle bir gezegen yoktur, bambaşka bir güneş sisteminin ismidir şeklinde yorumlarda bulundu. Özellikle reptillian'lar hakkında ve illuminati hakkında ilginç araştırmaları var. Shapeshifter'lardan tut, dünyada faaliyetine devam eden bir çok yeraltı örgütünün de uzaylı ırklar tarafından yönetildiğini, anunnakiler geldiğinde illuminatinin topladığı altını alıp gideceklerini iddia ediyor araştırmaları sonucu. Sonra da tiamat'ın başına gelen gibi, dünyada işi bittiğinde dünyayı Nibiru sistemindeki bir uydunun çarparak parçalayacağını iddia… Read more »

Factorx
Factorx
Reply to  Bora Hazır

Şu Nibiru’nun bir güneş sistemi olması meselesini ben de düşünmüştüm, şöyle ki; Nibiru teorisi ya da iddialarıyla aynı anda doğmuş ve yine Nibiru gibi mitolojik bir geçmişe sahip bir başka iddia var o da “Çift Güneş” Nibiru bir gezegense güneş gibi parlamayacak, anca gece ay gibi güneşin ışığını yansıtabilir. İki güneş olması için Nibirunun bir güneşe sahip olması gerek ama bu konular halen çok muallakta. Çünkü mitolojide anlatıldığı gibi bu bir sistemse ve güneş sistemimize girdiyse mutlaka artık fiziksel etkilerine şahit olmamız gerek. Ayrıca sahip olduğu güneşi de görmemiz gerek gezegen kendini adminin yazısındaki gibi gizlese bile. “Melancholia” adlı filmde… Read more »

siyah
siyah
Reply to  Factorx

AD: Nibiru (Gezegen X dahil olmak üzere, Pelin, Hercolubus, Nemesis, Tyche ve Mardukmakes yedi en iyi bilinen isimlerinden ve açıklayıcı adlar Büyük Red Dragon, BlackSun, Destroyer, Doom , Dark Star, Koyu Companion, Koyu Twin, Sümerler iki kere geçen ismi anlamına gelen Nibiru ismini vermişlerdir.) çap : 179.028 için   183.191 kilometre   kitle : 3.34 (3-4) M J (Jüpiter kitleler) ya da 0,00319 Güneş kitleler veya 6,341324 x 10 27 kg orapproximately 6 bin kere trilyon kere trilyon kilogram   yoğunluk : 1,965 g / cm 3 (katı) ya kadar 5,242 gr / cm 3 demir oksit saf halinde kompozisyon… Read more »

siyah
siyah
Reply to  siyah

Kimseyi korkutmak istemem ama Nibirunun manyetik gücü hakkında Nasa çalışanlarının hazırladığı rapor. Nibiru’s magnetic strength : Nibiru’s distance from Elenin (assuming it is one of itsoutermost satellites thought of as a comet) is 2442371253 / 2 = 1,221,185,627 km (Nibiru’smagnetic radius, or roughly Elenin’s farthest orbital point from Nibiru). Jupiter’s farthest moonorbits at 29,540,000 km. Therefore, 1221185627 / 29540000 = 41.3. Thus Nibiru’smagnetic strength is 41.3 times Jupiter’s . On a side note: Jupiter’s detectable magneticfield strength (4.28 gauss or 428 microtesia) is officially 20.4 times that of Saturn (0.21 G or21 uT). However, Saturn’s magnetic field reaches as far… Read more »

hilal79
hilal79
Reply to  siyah

paylaşımlarınız için teşekkürler . bilgi ve yorumları merakla takip ediyorum.