Vostok gölündeki gizem devam ediyor……

Vostok gölündeki gizem devam ediyor…

Vostok gölünde haber alınamayan bilim adamlarının kayıp olmasından sonraki ilginç gelişmeler meydana gelmeye devam ediyor.

Ocak 2011 yılında Rus Antarktika Expedition başkanı Valery Lukin inin, ekibi kalan buz altındaki suya ulaşmak için sondajın sadece 50 metre olduğunu açıkladı.

13 Ocak 2012 itibariyle, sıvı suyun yaklaşık 15 metre uzaklığında 3737,5 metre derinliğe ulaşmıştı. Üç takım, günlük ortalama 2 metre ilerleme delme ve yapıyordu.

Son olarak 3 Şubat 2012 şu ana kadar dünyada en soğuk sıcaklık -89 C derece ile bu hafta içinde bu istasyonda ölçüldü.

İkinci ilginç gelişme gölün doğu kıyısında hiçbir manyetik etki yokken. Batı kıyısında ani olarak büyük bir manyetik değişiklik tesbit edildi. Gölün üzerinden doğu batı yönünde uçan bir uçaktan ölçülen değer 1000 nanotesladan 60.000 nanoteslaya yükseldi.

Gölün altında bulunduğu bilinen sıcak su kaynağı içinde yüksek aktiflik durumu olduğu ve göldeki sıcaklığın yükseldiği haberleride ekleniyor.

Gölün oluşmasında bir göktaşının etkisi olduğu ve tarih öncesinden gölün tabanında bir göktaşı olabileceği bildiriliyor.

Bunun yanı sıra, insan yapısı bir tünel, gibi görünen bir şey koordinatları -66,553217, 99,838294 tesbit edildi. ABD, İngiliz ve Rus askeri yetkilileri orada bir şey inşa etmediklerini açıkladılar. Değilse, o zaman eski bir şey olabilir, en azından buz altında ve yaklaşık 14.000 yaşında olacaktır. Bu durum yapıyı gezegenin en eski insan yapısı yapacak.

Konu tüm internet fonemen dünyasını allak bullak etmiş durumda. Açıklamaların çok yavaş gelmesi bazı site ve forumlarda tartışılmaya devam ediyor. Gizlenen bir şey olabileceği kayıp olduğu söylenen bilim adamlarının aslında kayıp olmadığı ve buldukları şeyi açıklamamaları için belli bir süre gizledikleri bile söylenmekte.

Vostok gölündeki gizem

Bizde takip ediyoruz. Haberler geldikçe eklemeye devam edeceğiz…

0 0 votes
Article Rating

Son Yazılar

Son Yorumlar

Tavsiye Yazılar

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
adem
adem

Bence de birşey buldular ama kamuoyundan gizliyorlar.O kadar emek verip değerli bir şey çıktıysa söylememeleri çok normal ama nereye kadar saklayacaklar.Bir de merak ettiğim bu bilim adamları bu derinliğe iniyorlar mı yoksa yukarıdan mı kontrol ediyorlar.4000 m derinlik az buz değil üstelik buz günümüz teknolojisi müsait mi buna? Dünyanın çekirdeğine ulaşmaya çalışan bir filmi hatırlattı bana.

Haber Bültenimize üye olabilirsiniz...

1
0
Would love your thoughts, please comment.x